banner245

Ziraat Mühendislerine belgeleri verildi

TARGEL Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında, 2013 yılında göreve başlayan ve köy ve beldelerde görev alacak olan personele, 15 gün süreli intibak eğitimi sonunda belgeleri dağıtıldı.

Ziraat Mühendislerine belgeleri verildi

TARGEL Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında, 2013 yılında göreve başlayan ve köy ve beldelerde görev alacak olan personele, 15 gün süreli intibak eğitimi sonunda belgeleri dağıtıldı.  

Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Konferans salonunda 26.02.2013 günü yapılan belge dağıtım töreninde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, İl Müdürlüğü çalışmaları, Tar-Gel personelinin yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında genel bir konuşma yaptılar.

Tarım Bakanlığınca tarımsal işletme sahiplerinin bilgi, teknik ve yöntemler konusundaki ihtiyaçlarını zamanında ve mahallinde karşılamak, tarımsal üretimin kalitesini yükseltmek, köyden kente göçün önüne geçmek, kırsalda yaşayan insanlarımızın refah seviyesini yükseltmek amacıyla, 01.04.2004 tarihinde Köy-Mer Projesi uygulamaya konuldu. Proje ile 1000 Köye 1000 Tarım 72 adet Ziraat Mühendisi Danışmanı atanmak suretiyle başlanmıştır. Daha sonra Köy-Mer Projesi, 01.01.2007 tarihinden itibaren Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi olarak adlandırıldı.

Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi ile ülkemizde 10.000 Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim köy ve beldelerde göreve başladı. Proje kapsamında İlimizde Merkez ve İlçelerine bağlı köy ve beldelerimize sözleşmeli Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim atandı. Halen İlimizde 72 adet Ziraat Mühendisi ve 42 Adet Veteriner Hekim fiilen köy ve beldelerimizde görev yapmakta. Bunlardan 30 adet Mühendis ve 13 adet Veteriner Hekim 4 Haziran 2011 tarihli ve 27954 mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 632 sayılı KHK ile 4/A kadrosuna alındı.

İntibak eğitimine katılanlar adına Ziraat Mühendisi Nazlı Deniz Güldemir ve  İlimizde görev yapan bütün Tar-Gel personeli adına  Veteriner Hekim Ahmet Çakmaz birer  konuşma yaptı. İlimizde 2012 yılı içerisinde ataması yapılan 44 adet sözleşmeli personel, 4-26 Şubat 2013 tarihleri arasında 15 gün süreli intibak eğitimine alınmıştır. İntibak eğitimini başarıyla bitiren 25 adet Ziraat Mühendisi ve 19 adet Veteriner Hekime katılım belgeleri verildi. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.