banner245

Kaman'da coşkulu danışma...

Kırşehir'in Kaman İlçesinde, Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ilçe danışma toplantısı, binlerce partilinin katılımı ile gerçekleşti.

Kaman'da coşkulu danışma...

Kırşehir'in Kaman İlçesinde, Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ilçe danışma toplantısı, binlerce partilinin katılımı ile gerçekleşti.

Haftasonu gerçekleşen danışma toplantısına Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Başkan Salih Çetinkaya, İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, ilçe teşkilatları, Kaman İlçe Başkanı Alpaslan Güzel, kadın kolları teşkilatları, gençlik kolları teşkilatları ile binlerce partili katıldı. İlçe Kültür Müdürlüğü Salonunda gerçekleşen danışma toplantısında, saygı duruşu ve istiklal marşı'nın okunmasınınardından halkoyunları gösterisi yer aldı. Hüseyin Şentürk, Onur Yağmur, Hacı Savurmuş ve Betül Göçmen'den oluşan divan heyetinden oluşumunun ardından Kaman İlçe Başkanı Alpaslan Güzel kürsüye geldi. Güzel, birlik ve beraberlik mesajları verdi ve, " Her alanda başarılarına başarı katan, tüm dünyada fakirin umudu, yetimin koruyucusu, masumun savunucusu olan Adalet ve Kalkınma Partisi nin bir mensubu olmanın gururu içerisindeyiz, "Bizler belki de şanlı tarihimizin son 200 yılında ilk defa ecdadımıza yaraşır, başarılara imza atan bir partinin neferleriyiz. Partimiz;  Mevlana'nın hoşgörüsü, Yunus'un mütevazılığı, Fatih'in cesareti ile yola çıkmıştır. Bu ilkeler doğrultusunda, devletimiz bu mukaddes yolda sürekli adalet dağıtan, kendinden olsun ya da olmasın herkese hoşgörü ile yaklaşan, alçak gönüllüğünü  elden bırakmayan cesur duruşuyla tüm dünyada fakirler için umut, garipler için sığınılacak bir liman olmuştur." Bu ülkü doğrultusunda Kaman teşkilatı olarak çalışmaktayız " dedi.

' HEDEF 2023 '

Güzel, konuşmasının devamında, " 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi; ülkemiz ve Kamanımızın gelişmesi için önemli bir dönüm olarak görülmelidir. Önümüzde 2014 yılı yerel seçimler akabinde Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler yapılacaktır.
Bu zorlu yolda tüm teşkilat mensupları tam bir ekip ruhu ile birlikte çalışmak ve hareket etmek mecburiyetindeyiz. Herkes şunu bilmelidir ki siyasette elde edilen başarı tek bir kişinin gayretleri ile gerçekleşemez. Biz teşkilat olarak bunun sağlanması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnşallah  “SAYIN BAŞBAKANIMIZA 2014 YILINDA KAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINI HEDİYE    ETMEK İSTİYORUZ"
 "Kaman Teşkilatı olarak 2011 genel seçimlerinde aldığımız oy oranını 2014 yılı yerel yönetimler seçimlerinde daha da artırmalıyız. Bizler, hep birlikte Milletvekillerinden Sandık yönetimine, kadar tüm teşkilat mensuplarımızla gerçekleştirileceğimiz gayretli çalışmalarla bu hediyeyi Sayın Başbakanımıza vereceğimize inanıyorum" 


İLÇE DANIŞMA TOPLANTILARININ DİĞER BİR ÖZELLİĞİDE YAPILAN ÇALIŞMALAR KONUSUNDA TEŞKİLAT MENSUPLARINI BİLGİLENDİRMEKTİR
2012 YILINDA SAYIN MİLETVEKKİLERİMİZİN GAYRETLERİ İLE YAPILANLARI KISACA BELİRTMEK İSTİYORUM

1 - 29 HAZİRAN 2012 TARİHİNDE ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANIMIZ SN. VEYSEL EROĞLU’NUN DA KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞEN DEĞİRMENÖZÜ GÖLETİ SULAMA PROJESİ İLE 4 MİLYON 110BİN METRE KÜP SU DEPOLANACAĞI GİBİ, DEĞİRMEN ÖZÜNDEN HAMİTE ORADAN DA HANYERİ KÖYÜNE KADAR 10 000- DEKAR ARAZİ SULANACAKTIR.

BU PROJENİN MALİYETİ 14-TİRİLYON 500- MİLYAR LİRA OLUP, 2013 YILI AĞUSTOS AYINDA BİTİRİLMESİ PLANLANMIŞTIR.

  2 -  YİNE AYNI GÜN SAYIN BAKANIMIZIN AÇIKLADIĞI CEVİZ EYLEM PLANI İLE BOŞ HAZİNE ARAZİLERİ CEVİZ BAHÇELERİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK,  KÖYLERDE MERA VASFINI KAYBETMİŞ ARAZİLERİN CEVİZ BAHÇELERİNE ÇEVRİLMESİ VE 150 BİN DÖNÜM CEVİZ BAHÇESİ OLUŞTURULACAKTIR. DAHA DA ÖNEMLİSİ KAMAN CEVİZİNİN PATENTİ AHİ ÜNİVERSİTİSENE DEVRİ SAĞLANMIŞTIR.  CEVİZİN TESCİL HAKKININ ALINMASI İLE KAMAN CEVİZİNİN KAMANLILARIN OLMASI SAĞLANMIŞTIR.

3 - DENİZCİLİK BAYRAMI VE SU SPORLARI FESTİVALİNİN 5 NCİSİ İÇ ANADOLUNUN DENİZ VE DİNLENME MERKEZİ OLAN SAVCILI BÜYÜK OBA PLAJINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. BU YAPILAN HİZMETLE KAMANIN VE SAVCILI BÜYÜKOBANIN TÜRKİYE GENELİNDE TANITIMI SAĞLANMIŞTIR.

4 -  İLÇEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLAN;  HİRFANLI ASTSUBAY UZMAN ERBAŞI EĞİTİM KAMPI TAMAMLANARAK TESLİM EDİLMİŞTİR.
BU PROJENİN MALİYETİ 17- TİRİLYON LİRADIR

5 - 2011 YILINDA TEMELİ ATILARAK YAPIMINA BAŞLANAN VE 2013 YILINDA BİTİRİLMESİ PLANLANAN, ANCAK YARIM KALACAĞI İDDİA EDİLEREK HAKKINDA BİRÇOK ŞEHİR EFSANELERİ ÜRETİLEN; KAMAN HÜKÜMET KONAĞI; MİLLETVEKİLERİMİZİN GAYRETLERİ İLE 2012 YILINDA BİTİRİLEREK FAALİYETE GEÇMİŞTİR.
BU PROJENİN MALİYETİ 5 TRİLYON 500 MİLYAR LİRADIR.

6 -  İLÇEMİZ BAHÇELİEVLER MAHALLESİ NE;   DEVLET SU İŞLERİ TARAFINDAN TAŞKIN SU POJESİ YAPILARAK HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR.
BU PROJENİN MALİYETİ 350-MİLYAR LİRADIR

7 -  KAMAN ÇEVRE YOLU İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTE OLUP; BU SENE İLÇEMİZİN HİZMETİNE SUNULACAKTIR.
BU PROJENİN MALİYETİ 10-TİRİLYON 500-MİLYAR LİRADIR.

8-   İLÇE STADYUMUNDA EKSİK KALAN KISIMLARIN TAMAMLANMASI İÇİN İHALEYE ÇIKILMIŞ VE TAMAMLANARAK HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNULACAKTIR.
BU PROJENİN MALİYETİ 600-MİLYAR LİRADIR.

9 -  HİRFANLI DA BULUNAN KÜREK FEDERASYONUNA AİT TESİSLERİN KIRŞEHİR GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE DEVRİ SAĞLANARAK, BU YER GENÇLİK KAMPLARINA DÖNÜŞTÜRÜLEREK HEM GENÇLER HEMDE SPOR FAALİYETLERİNDE BULUNACAKTIR. BUNUN SONUCU OLARAK KAMAN ESNAFINA ARTI BİR KATMA DEĞERİ OLACAKTIR.
BU PROJENİN MALİYETİ 1 TRİLYON LİRADIR.

10 - KAMAN KREDİ YURT KUR BÜNYESİNDE 510 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU DONANIMI İLE BİRLİKTE TAMAMLANARAK; ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR.
BU PROJENİN MALİYETİ 14- TİRİLYON 200-MİLYAR LİRADIR.

11 - KAMAN ORTAOKULU BİTİRİLEREK; ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR.
BU PROJENİN MALİYETİ 2-TİRİLYON 200-MİLYAR LİRADIR.

12 - KAMAN SAĞLIK MESLEK LİSESİ 2012 YILINDA BİTİRİLMİŞ 16 DERSLİKLİ OLARAK HİZMETE AÇILMIŞTIR. 
BU PROJENİN MALİYETİ 3-TİRİLYON 300-MİLYAR LİRADIR.

13 - KAMAN KIZ MESLEK LİSESİ 2012 YILINDA BİTİRİLMİŞ OLUP; 20.02.2013 TARİHİNDE AHİ ÜNİVERSİTESİNE DEVRİ YAPILMIŞTIR. BU OKULUN ÜNİVERSİTİYİ DEVRİNİN SAĞLANMASI İLE KAMAN MESLEK YÜKSEKOKULLU TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIRKEN 4 YILLIK YÜKSEKOKUL AÇMAK İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.
BU PROJENİN MALİYETİ 3-TİRİLYONDUR

14 KIRŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE; 2012 YILI YAPIM, BAKIM ONARIM VE DONANIM İÇİN 1 TİRİLYON 301 MİLYAR LİRA ÖDENEK TAHSİS EDİLMİŞ OLUP,  BUNUN %41 ‘İ İLE İLÇEMİZDEKİ OKULLARIN İHTİYAÇLARI GİDERİLMİŞTİR, YİNE KAMAN ENDÜSTRİ LİSESİ BAHÇESİNİ YAPILAN HALI SAHA İÇİN AVRUPU BİRLİĞİ HİBE FONUNDAN 20.000 EURO ÖDENEK ÇIKARILMIŞTIR. BU ŞUNU GÖSTERMEKTEDİRKİ KAMANDAKİ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMDE MİLLETVEKİLLERİMİZİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU HASSASİYETTİR. BU ÖDENEKLERİN ÇIKARTILMASINDA KAMANI AYRI BİR KONUMDA TUTAN VE ÖNCEDEN OLDUĞU GİBİ HASSASİYETİN DEVAM ETTİĞİNİ GÖSTERMEKTEDİR. BUNDAN DOLAYI KAMAN TEŞKİLATI VE HALKI ADINA TEŞEKKÜRLEMİ ARZ EDERİM.
BU PROJENİN MALİYETİ 580-MİLYAR 100- MİLYON LİRADIR.

* ÖZEL İDARE ARACILIĞYLA KAMANIN KÖYLERİNDE KANALİZAZYON YAPIMI İÇİN 270 MİLYAR HARCANMIŞTIR. YİNE ÖZEL İDARE ARACILIĞIYLA TARIM HİZMETLERİ İÇİN 50 MİLYAR ÖDENEK AYRILMIŞTIR. KÖYLERİMİZDEKİ VATANDAŞLARIN İÇME SUYU İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI İÇİN 341 MİLYAR 474 TL ÖDENEK AYRILMIŞTIR. 2012 YILINDA İL ÖZEL İDARESİNCE 76 KM KÖY YOLUNA YAMA YAPILMIŞ İKİNCİ KAT ASVALT ÇALIŞMASI İÇİN 10 KM 1 NCİ KAT ASVALT ÇALIŞMASI İÇİN 7 KM YOL YAPILMIŞTIR. YİNE ÖZEL İDARESİ ARACILIĞI İLE 24 KM STABİLİZE YOL YAPILMIŞTIR. TOPLAM MALİYETİ 305 MİLYARDIR. YİNE İL ÖZEL İDARE ARACILIĞIYLA SAVCILI BÜYÜKOBA JEOTERMAL İÇİN 20 MİLYAR HARCANMIŞTIR. BU HİZMETLERİN BEDELİ 987 MİLYARDIR.

2012 YILI İÇİN KAMANA YAPILAN HİZMETLERİN TOPLAM BEDELİ : 75 TİRİLYON 487 MİLYAR LİRADIR.

2013 YILINDA YAPILMASI PLANLANANLAR VE YAPILANLAR

* KAMAN DEVLET HASTANESİNE PALETLİ VE PALETSİZ KULLANILMAK ÜZERE BİR ADET AMBULANS ALINMIŞTIR. BU ARAÇTA EN KISA ZAMANDA TESLİM ALINIP KAMAN HALKININ HİZMETİNE SUNULACAKTIR.
* KAMAN BELEDİYESİNE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN BİR ÇÖP KAMYONU HEDİYE EDİLMİŞTİR.
* YİNE ÇEVRE VE ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNCE KAMAN HALKINA DAĞITILMAK ÜZERE;  20 BİN ADET TÜPLÜ SEDİR ÇAM,  20 BİN KARAÇAM FİDESİ VERİLMİŞİR.
* 1 MART 2013 TARİHİNDE İHALESİ YAPILACAK OLAN KAMAN DEVLET HASTANESİ EK YAPILACAK BİNA 75 YATAKLI OLUP İNŞAAT BEDELİ 22 TRİLYONDUR.
* KAMAN CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKUILUNUN 16 DERSLİK YAPIMI BUNUN İNŞAAT MALİYETİ 1,5 TRİLYONDUR
* 10 YATAKLI KAMAN ÖĞRETMEN EVİNİN AÇILMASI İÇİN ESKİ İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI TEKLİF EDİLMİŞTİR.
* MEVCUT ÖĞRETMEN EVİ LOKALİNE SEMT POLİKİLİNİĞİ AÇILMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.
* KAMAN İLÇEMİZE DOĞALGAZIN GETİRİLEBİLMESİ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR BAKANLAR KURULUMUZDA İMZA AŞAMASINA GELMİŞTİR.
* SAĞLIK MESLEK LİSESİNİN TAŞINDIĞI BİNAYA GEREKLİ ONARIMLAR YAPTIRILARAK KAMAN İMAM HATİP LİSESİ ORTAOKUL KISMININ AÇILMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.
* ÖNCEDEN METEROLOJİ BİNASI OLARAK KULLANILAN YERE KAMAN AİLE VE SOSYAL İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNÜN BÜNYESİNDE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILMASI PLANLANMIŞTIR.
* KAMAN ANKARA DUBLE YOLUNUN EKSİK KALAN KISIMLARININ TAMAMLANLAMASI.
* ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİMİZİN YURT PROBLEMİNİ GİDEREBİLMEK İÇİN; ZİYARETTEPE MAHALESİNE, ORTA ÖĞRETİM YURDUNUN YAPILMASI
* KAMANDA MEVCUT BULUNAN 5000 ÇİFTÇİMİZİ İLGİLENDİREN TOPRAK ANALİZ LABAROTURI TARIM LİSESİ BÜNYESİNDE KURULMASI İÇİN GEREKEN GİRİŞİMLERDE BULUNDUK.

KISACA YAPTIK YAPIYORUZ VE YAPMAYA DEVAM EDECEZ.
DEĞERLİ YOL ARKADAŞLARIM; BU ZAMANA KADAR KAMAN TEŞKİLATINDA İLÇE BAŞKANI OLARAK GÖREV ALAN VE BU GÖREVİ DEVREDEN,   AHMET PİRİ, MURAT SAY, YAKUP EĞRİ’YE NECATİ ÇOLAK ‘A,  KAMAN TEŞKİLATININ KURULMASINDA İLÇE BAŞKANLIĞI YAPAN İBRAHİM SEVER’İLE BU BAŞKANLARIMIN YOL ARKADAŞLARI İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ARKADAŞLARIMA, HEPSİNE BU ZAMANA KADAR VERMİŞ OLDUKLARI EMEKLERİNDEN VE GAYRETLERİNDEN DOLAYI HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

28 MART 2004 MAHALLİ İDARELER SEÇİMİNDE PARTİMİZDEN KAMAN BELEDİYE BAŞKANI OLAN, ANCAK 15 KASIM 2006 ÇARŞAMBA GÜNÜ ARAMIZDAN AYRILAN MERHUM TURGUT ASLAN’A ALLAH RAHMET EYLESİN DİYORUM.

KAMAN HALKI SENİ ASLA UNUTMAYACAK HER ZAMAN KALBİMİZDE YAŞAYACAKSIN SAYIN BAŞKANIM.

Buranın hazırlanmasında emeği geçen; Başta Gençlik Kolları Başkanım Engin ÇINAR ve Gençlik Kolları Yönetimine, Yönetim Kurulu Üyelerime ve Kadın Kollarım Başkanım Betül GÖÇMEN ve üyelerine teşekkür eder. Katılımınızdan dolayı Kaman teşkilatım adına teşekkür eder saygılarımı sunarım " dedi.

Güzel'in konuşmasının ardından İl Başkanı Salih Çetinkaya kürsüye geldi ve Kırşehir'de önümüzdeki günlerde seçim startını vereceklerini söyledi. İl ve ilçe teşkilatları ile birlikte, Milletvekillerinin bilgisi dahilinde koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Çetinkaya, birlik mesajı verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan konuşma yaptı. Konuşmaların ardından partiye emeği geçenlere plaket verildi.

Program sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili slayt gösterimi gerçekleşti. Program, birlik ve beraberlik mesajları ile son buldu.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kırşehir kaman - 8 yıl önce
bütün teşkilatı ve kadın kolları başkanı sn.betül göçmen'i çalışmalarından dolayı kutluyorum.başarılar