banner245

Mucur'da ameliyatlara başlandı

Kırşehir Kamu Hastanelerine bağlı Mucur Devlet Hastanesinin ameliyathanesi açıldı ve ilk ameliyat yapıldı.

Mucur'da ameliyatlara başlandı

Kırşehir Kamu Hastanelerine bağlı Mucur Devlet Hastanesinin ameliyathanesi açıldı ve ilk ameliyat yapıldı.

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, “İlçe halkımıza yerinde ve etkili sağlık hizmeti vermek için Hastanemizdeki tüm eksiklerimizi tamamladık ve artık ameliyat yapacak hale getirdik.”
 
Mucur Devlet Hastanesi Ameliyathanesi geniş katılımlı bir tören ile açıldı. Mucur ilçesinde ilk kez bir hastanın ameliyat yapılmasının heyecanı yaşandı. Açılışa Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Mucur Kaymakamı, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş,  Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Başkanları ve Hastane Yöneticileri, Resmi Kurum Müdürleri, Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı, sivil toplum örgütü yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başhekim Dr. Halim Koçpınar, "Kamu Hastaneleri Birliğinin kurulması ile birlikte yeni ekibimizle devralmış olduğumuz Mucur Devlet Hastanesi yönetiminde ilk olarak tespit ettiğimiz en önemli ihtiyaç uzman hekim eksikliği idi. İlk olarak uzman hekim ihtiyacını gidermeyi amaçladık. Nitekim yeni yapılanmanın meyvelerini de en iyi bu noktada aldık. Sayın Genel Sekreterimiz Mehmet Öncel'in verdiği destekler ile Kadın Doğum Hastalıkları uzman hekiminin ataması sağlandı. Çocuk Hastalıkları Uzman Hekimin aylık geçici görevlendirmelerinin yapılması ile çocuk servisinin açılması, KBB uzman hekimlerinin haftada 2 gün görevlendirilmeleri sağlanmıştır. Böylelikle çocuk kadın doğum, dahiliye ve genel cerrahi branşları ile ana branşlarımızı sağlamış bulunuyoruz.
Göreve başladığımız günden beri yapmayı arzuladığımız önemli hususlardan birisi de ameliyathanenin etkin faaliyet vermesi idi. Çünkü Genel Cerrahımız Dr Metehan Bey de yeni atanmış ve Mucur da ikamet ediyordu. Bu durum Mucur için bir kazançtı ve değerlendirilmesi gerekiyordu. Bu amaçla, birliğimize bağlı başka bir hastanemizden alınan ameliyathane iklimlendirmesini sağlayan, 2 adet aseptizör cihazının kurulumu gerçekleştirildi. 4 adet fotoselli kapı yaptırıldı. Sonra hastanemizde atıl durumunda olan buharlı otoklav cihazının taşınması ve kurulumu sağlandı. Dün itibariyle de Sayın Genel Sekreterimizin Op. Dr. Mehmet Öncel’in de bizzat ameliyata katılımları ile ilk ameliyatımızı gerçekleştirdik. Ameliyathanemizin tüm mucur halkımıza şifalar vermesini, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel ise “663 sayılı kanun hükmündeki kararname ile hayata geçirilen sağlık bakanlığı taşra teşkilatının yeniden yapılandırılması çalışmalarının son aşaması olan kamu Hastaneler Birlikleri 02 Kasım 2012 kurularak çalışmaya başladı. Birliklerin kurulmasındaki önemli hedeflerden biri insanımızın layık olduğu kaliteli, çağdaş, hakkaniyetli, sağlık hizmetlerini ulaşılabilir kılmaktır. Bu nedenle kaliteli sağlık hizmetlerimizi insanların ayağına götürmek öncelikli hedeflerimizdendir. İl merkez hastanelerimizdeki hizmet kalite standartlarını ilçe hastanelerimizde ulaştırabilmek için çalışmalarımıza hız verdik.
Birliğimize bağlı Kaman ve Mucur ilçelerimizdeki hastanelerimizi öncelik kapsamına alarak uzman hekim ve kalifiye personel ile desteklerken hem de altyapı eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Bu ilçe hastanelerimizde ana branşta ki uzman hekimlerimizin sürekliliğini sağlamaya çalışıyoruz. Mucur halkının layık olduğu kaliteli sağlık hizmetini alabilmesi için biz elimizden gelen çabayı gösterme azmindeyiz. 2. Basamak sağlık hizmetini yerinde alabilmesi için mümkün olan bütün hizmeti ayaklarına taşıyacağız. Yaklaşık 10 senedir Mucur devlet hastanesinde ameliyat yapılmaması doğumhanenin kullanılmamasının sebebi ile atıl hale gelen cihazlar yenilendi ve ameliyathane ve doğumhane faal hale getirildi. Eksikler görülerek düzeltildi giderildi. Artık uzmanlarımız tarafından operasyonlar gönül rahatlığı ile yapılabilecek ve basit bir operasyon ve doğum vakası için başka bir hastaneye sevk gerekmeyecek. Aynı zamanda çocuk servisimizde açıldı. Merkez hastanemizden buraya çocuk uzmanları görevlendirilmektedir. Hastanemizin toplantı ve eğitimlerde kullanabileceği bir konferans salonu yapıldı. Bu konferans salonunun yapılmasında biz destek olan Sayın Esat Çağlayan'a da şükranlarımızı sunuyorum. Genel Sekterliğimizle aynı hizmet heyecanı paylaşan Mucur Hastane yönetiminin motivasyonu ve gayretini görmek bizi ziyadesi ile mutlu etmektedir. Bu konuda başta Başhekim Dr. Halim Koçpınar olmak üzere ekibine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamı için desteklerimizin süreceğini belirtmek istiyorum” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Mucur Kaymakamı ve Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel ile diğer katılımcılar tarafından ameliyathanenin kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin er - 8 yıl önce
mucurumuza hayırlı olsun..ancak orada ameliyathane daha önce vardı..daha önceden opr.dr. salih bülbül tarafından fıtık ve apandist ameliyatları yapıldı.bu açılışda ilk kez ameliyathane yaptık,ilk kez ameliyat yaptık gibi lanse etmek çok ayıp..
Avatar
OFLAZ - 8 yıl önce
sayin başhekimim sizleri kutluyor başarilarinizin devamini diliyorum
Avatar
hayati Koç - 8 yıl önce
mucur umua hayırlı olsunı
Avatar
mehmet ŞİMŞEK - 8 yıl önce @metin er
evet metin arkadaşimiz dogru söylüyor yaklaşik 4 sene önce genel cerrah salih bülbül fıtık.apandisit.kıldönmesi ameliyatları yaptı oysa sizler sıfırdan ameliyathane açtık diyorsunuz ve elinizdeki doğum haneyi degerlendirin neden atıl durumda acaba...ayıp ayıp
Avatar
cafer yerli - 8 yıl önce
ayıp yav sanki beyin ameliyatı yapıyorsunuz..hastanenizde malzeme yok doktor yok. röntgen yok labaratuar bitik kağıt kürekle uğraşıyorsunuz..
Avatar
selim candar - 8 yıl önce
orda ameliyat mı oluyor ya ameliyat olması için gerekli malzeme ve yapı orada yok yıllardır neden olmuyor diye sormuyorsunuz yakınımızda kırsehir varken orda ameliyat olma seceneği zor ...