AK Parti’nin hedefi: 2-0

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerine 33 gün kaldı. Kırşehir’de seçim heyecanı milletvekili adaylarının belirlenmesi ile birlikte daha da arttı.

AK Parti’nin hedefi: 2-0
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
22 Mayıs 2018 Salı 18:07

AK Parti’nin hedefi: 2-0

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerine 33 gün kaldı. Kırşehir’de seçim heyecanı milletvekili adaylarının belirlenmesi ile birlikte daha da arttı.

21 Mayıs Pazartesi günü 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile birlikte gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verildi. AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu’na sunduğu listede Kırşehir’den 27. Dönem Milletvekilliği için Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan aday gösterildi.

AK Parti Kırşehir eski il Başkanı Mustafa Kendirli 1. Sırada, Esnaf ve Sanatkarlar eski genel müdürü Necmettin Erkan 2. Sırada gösterildi.

“Hep birlikte yeni hedeflere her şey Türkiye için” diyen 27. Dönem AK Parti Kırşehir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, “2001'de AK Parti'nin yolunu milletimiz çizmiştir. İktidarda olduğu süre boyunca, halkın refah seviyesini yükselten, Türkiye’nin imajını değiştiren ve Türkiye’ye çağ atlatan projelere imza atan AK Parti'ye, milletimizin artan teveccühüyle, her seçimde oyunu artırarak, 2023 hedeflerine milletimizle birlikte yürüyoruz. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimde de Kırşehir Halkı ile birlikte 2023 hedeflerine emin ve sağlam adımlarla gideceğiz” dedi.

27. Dönem AK Parti Kırşehir 2. Sıra Milletvekili Adayı Necmettin Erkan ise “Memleketimiz için kurduğumuz hayallere inanan, çıktığımız yolda yanımızda olan ve yüreğini ortaya koyarak emeklerini esirgemeyen tüm hemşerilerime, dostlarıma ve aileme şükranlarımla. Allah yolumuzu açık etsin” ifadesini kullandı.

Mustafa Kendirli kimdir?

1975 yılında Kırşehir doğdu. Baba adı Yusuf, anne adı Dilber’dir. İlk, orta ve lise eğitimini Kırşehir’de tamamlayan İşletmeci ve İş adamı Kendirli, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren her kademesinde aktif olarak görev alan Kendirli, 3 dönem merkez ilçe yönetim üyeliği görevini yerine getirdi. 2015-2017 yılları arasında AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Kendirli, evli ve 4 çocuk babasıdır. 

Necmettin Erkan kimdir?

1977 Kırşehir Akpınar Büyükabdiuşağı Köyü doğumludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisansını tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü’nde ve Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar Arası Ticaret Bölümü’nde yüksek lisanslarını tamamlamıştır.

1998 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Belka A.Ş.’de Satınalma ve Personel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2005 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Başkan Danışmanı olduktan sonra 2008 yılında İnsan Kaynakları Daire Başkanı olarak göreve başladığı Milli Prodüktivite Merkezi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini yürütmüştür. Daha sonra T.C. Başbakanlık Özel Kalemde görevlendirilen Necmettin Erkan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğünde 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı; 2014-2018 yılında da Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Kamuda üstlendiği görevler boyunca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve katılımları ile Esnaf ve Sanatkârlar Değişim, Dönüşüm, Destek Strateji Projesi(2010-2017), 4. ve 5. Esnaf ve Sanatkârlar Şuraları(2014 ve 2016), Türkiye Esnaf Buluşmaları(2015 ve 2017), Türkiye Pazarcılar Çalıştayı(2015), Türkiye Ulaştırma Sektörü Şoför Çalıştayı(2015) ve 16. Dünya Verimlilik Kongresi ve Avrupa Verimlilik Konferansı, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir’de ‘Verimlilik Artırma’ Projesi, Ahilik Ansiklopedisi I,II, Esnaf ve Sanatkârlar Destek Sistemi (ESDES) Hazırlama Projesi gibi onlarca projeyi gerçekleştirmiştir.

Milli Prodüktivite Yönetim Kurulu Üyeliği, Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Kırşehirliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Esnaf ve Sanatkârlar Değişim, Dönüşüm, Destek Strateji Belgesi (3D) ve Eylem Planı (ESDEP) Yönlendirme Komitesi Üyeliği, Mesleki Yeterlilik Kurumu Genel Kurul Üyeliği, Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Gazetesi Komitesi Üyeliği, Ahilik Merkezi Yönetim Kurulu görevlerini kamu hizmetiyle eş zamanlı olarak yürütmüştür.

Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları-2017, Ahilik Üzerine Yazılar-2014, 100 Soruda Verimlilik İşletmeler İçin-2011 kitaplarının yazarı olan Necmettin Erkan, evli ve iki çocuk babasıdır.


 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.