banner245

Çevre ve Şehircilik, Kırşehir’e bu yatırımları yaptı

Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın kentsel dönüşümü tamamlamak, yaşanabilir yerleşmeler sağlamak ve de Kırşehir’imizi daha da güzelleştirmek amacıyla ilimiz genelinde Bakanlığa bağlı Genel Müdürlükler tarafından yürütülen çeşitli proje ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Çevre ve Şehircilik, Kırşehir’e bu yatırımları yaptı

Kırşehir Milletvekillerimiz Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın kentsel dönüşümü tamamlamak, yaşanabilir yerleşmeler sağlamak ve de Kırşehir’imizi daha da güzelleştirmek amacıyla ilimiz genelinde Bakanlığa bağlı Genel Müdürlükler tarafından yürütülen çeşitli proje ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Bakanlığın Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından çevre kirliliğinin giderilmesine yönelik 2012 yılında Kırşehir'e bağlı merkez ve ilçelere toplamda 1.238.731 TL maddi yardım yapıldığını söyleyen Çalışkan ve Aslan, " Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından turizm öncelikli belediyelere gönderilen yardım kapsamında Toklumen Belediyesine 200.000 TL ve Çağırkan Belediyesine de 80.000 TL yardım yapılmıştır. Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 300 öğrencilik Çiçekdağ, 500 öğrencilik Kaman, 500 öğrencilik Kırşehir Yurt inşaatları; Kaman Hükümet Konağı ve Merkez Defterdarlık Binası onarımı kapsamında toplamında 31.335.000 TL yatırım yapılmıştır. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü çalışmaları kapsamında 512.458 TL’si kadastro çalışmaları, 18.869 TL’si bilgi teknolojileri hizmetleri olmak üzere toplam 531.328 TL harcama yapılmıştır.
İlbank A.Ş. Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında; Özbağ, Savcılıbüyükoba ve Akpınar Belediyelerinin atık su şebeke inşaatlarına 8.953.500 TL harcama yapılarak ve Kırşehir Belediyesi’nin Karpuzcular Çarşısı çevre düzenleme işine 2.213.000 TL finansman sağlanarak tamamlanmıştır. Ayrıca Kırşehir Belediyesi’nin 28.804.000 TL proje tutarlı içme suyu şebeke inşaatı, Savcılıbüyükoba Belediyesi’nin 48.000 TL proje tutarlı imar planı işleri ve Boztepe Belediyesi’nin 3.100.000 TL proje tutarlı kanalizasyon inşaatı devam etmektedir.
Yüksek Planlama Kurulu Kararı SUKAP projesi kapsamında Demirli, Kurancılı ve Çayağzı Kanalizasyon Tesisi çalışmalarına toplamda 10.130.092 TL ödenek hazırlanmaktadır.
Kırşehir ili dahilindeki belediyelere 2012 yılında toplam 61.259.940 TL kredi tahsis edilmiştir. Genel bütçe vergi gelirlerinden ayrılan paylardan; Kırşehir Belediyesi ile diğer ilçe ve belde belediyelerine 2012 yılında toplam 49.483.542 TL pay tahakkuk etmiştir " dedi.

Çalışkan ve Aslan, 2013 yılı içerisinde de Kırşehir ilinde daha büyük hizmetlerin yürütüleceğini; Kırşehir’imizi güzelleştirmeye ve hak ettiği değeri daha da artırmaya yönelik çalışmaların devam edeceğine dair olumlu temennilerle açıklamalarını sonlandırdılar. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kırşehirli - 8 yıl önce
yapılanlara değil yapılamayanlara yapamadıklarına veya yapmaya uğraşmadıklarına değinsinler